VAAN Intervisie

Begin 2016 hebben 50 VAAN-leden de opleiding tot intervisiegespreksleider voltooid. Vervolgens hebben in 2019 opnieuw 51 VAAN leden deze opleiding voltooid. Het is nu aan hen om intervisiebijeenkomsten te organiseren voor de overige VAAN-leden.

Wat is intervisie?
Intervisie is bewust veranderen. Het is een vorm van deskundigheid waarbij professionals een beroep doen op hun collega’s of vakgenoten om inzicht te krijgen in werk-gerelateerde vraagstukken. In een vaste groep deelnemers wordt met een methode als leidraad en via het stellen van vragen een vraag van één van de deelnemers ontvouwd. De deelnemers dragen geen oplossingen aan, maar stimuleren de casusinbrenger door het stellen van helpende en prikkelende vragen om, vanuit zijn eigen oplossingsvermogen, zicht te krijgen op zijn eigen vraagstuk. Met dit inzicht worden door hem alternatieven voor nieuw handelen ontwikkeld. 
(“Praktijkboek Intervisie” van Monique Bellersen en Inez Kohlmann”).

Waarom intervisie?
De Nederlandse Orde van Advocaten heeft aan VAAN het keurmerk specialisatieverenigingen uitgereikt. Het keurmerk heeft onder andere ten doel de kwaliteit en specialisatie in de advocatuur te bevorderen. De orde acht het van belang dat – naast juridische opleidingspunten – niet juridische opleidingspunten worden behaald door deelname aan vormen van gestructureerde feedback zoals intervisie. Ook VAAN onderkent het belang van deelname door haar leden aan intervisie-bijeenkomsten en wil de deelname van haar leden aan intervisie stimuleren en faciliteren. Daartoe heeft VAAN aan haar leden de mogelijkheid geboden om de opleiding tot intervisieleider te volgen met de bedoeling dat zij op hun beurt intervisie onder VAAN-leden gaan uitdragen.

Hoe gaat het in zijn werk?
Een VAAN-intervisiegroep bestaat uit minimaal 6 en maximaal 10 deelnemers (exclusief de gespreksleider). Een VAAN-intervisiebijeenkomst vindt plaats onder leiding van een VAAN-intervisiegespreksleider en duurt minimaal 2 uur en maximaal 4 uur. Afhankelijk van de duur van de bijeenkomst krijgen de deelnemers PO-(NOvA beroepsvaardigheids)punten (1 punt per uur intervisie). Om deelname aan de intervisiebijeenkomsten te stimuleren, is besloten dat 4 VAAN intervisiepunten meetellen voor de 16 jaarlijks door de VAAN-leden te behalen PO-punten.

Ieder VAAN-lid is zelf verantwoordelijk voor de formatie van zijn eigen VAAN-intervisiegroep en dient daartoe zo nodig zelf het initiatief te nemen.

Als u geïnteresseerd bent, dan kunt contact opnemen met één van de VAAN-intervisiegespreksleiders bij u in de buurt. Hun contactgegevens vindt u hieronder waar u ook de VAAN-intervisieregeling kunt vinden. Uiteraard kunt u zich voor vragen of nadere informatie ook wenden tot het VAAN-secretariaat (e-mail: secretariaat@vaan-arbeidsrecht.nl).

 

VAAN Intervisieregeling

Aanmeldingsformulier

Intervisieovereenkomst

Evaluatieformulier

Presentielijst

FAQ

 

 


 

VAAN Opleiding Intervisie Gespreksleider van start gegaan

In november en december 2015 zijn meerdere VAAN leden gestart met de opleiding tot gespreksleider intervisie. Deze cursus is in januari 2016 afgesloten met een terugkomdag en is door de meeste deelnemers succesvol afgerond. Vervolgens hebben in 2019 opieuw 51 VAAN leden deze opleiding voltooid. Zij staan klaar om met intervisie aan de slag te gaan!

Wilt u deelnemen aan intervisie dan kunt u daartoe contact opnemen met een van de volgende gecertificeerde intervisie gespreksleiders.

Voornaam Tussenvoegsel Achternaam Kantoor   Plaats Email  Telefoon
Margriet   Hille Ris Lambers Ariens Advocaten AMERSFOORT m.hillerislambers@ariensadvocaten.nl 033-4637727
John   Zincken Zincken Van Schouten advocaten AMSTELVEEN zincken@z-vs.nl 020-4266166
Jacqueline   Caro AdvocatenvanOranje AMSTERDAM caro@advocatenvanoranje.nl 020-2109009
Jolanda de Groot Boontje Advocaten Arbeidsrecht AMSTERDAM degroot@boontjeadvocaten.nl 020-5727190
Renzo ter Haseborg De Grave De Monnink Spliet Advocaten AMSTERDAM terhaseborg@gmsadvocaten.nl 020-8203350
Liesbeth   Heidstra Heidstra Advocatuur AMSTERDAM lheidstra@heidstra-advocatuur.nl 020-5207985
Wouter   Hes Boontje Advocaten Arbeidsrecht AMSTERDAM hes@boontjeadvocaten.nl 020-5727196
Michiel de Jager CORP. advocaten AMSTERDAM dejager@corp.nl 020-5788300
Igor   Janssen Griph AMSTERDAM ijanssen@griph.nl 020-8912701
Katja van Kranenburg-Hanspians CMS AMSTERDAM katja.vankranenburg@cms-dsb.com 020-3016301
Jan Willem   Loman ReulingSchutte AMSTERDAM janwillemloman@reulingschutte.nl 070-3746422
Job van der Pijl DingemansVanderKind Advocaten AMSTERDAM job@dvdk.nl 020-3446454
Florence van Rossum Van Rossum Guyon Advocaten AMSTERDAM florence@vrglaw.com 020-3205054
Sanne van Ruitenbeek Pallas Advocaten AMSTERDAM sanne.van.ruitenbeek@pallas.nl 020-4709364
Pamela   Stibbe Bakhuijsen De Neef Advocaten AMSTERDAM ps@bakhuijsendeneef.nl 020-7070503
Anita   Verbeek VerbeekdeCaluwe Advocaten AMSTERDAM verbeek@verbeekdecaluwe.nl 020-7600030
Marion   Arends LM Advocaten ASSEN arends@lmadvocaten.nl 0592-200003
Emerens van Dijk Bierens van Boven Advocaten ASSEN vandijk@bierensvanboven.nl 0592-311001
Jochem   Frons Trip Advocaten & Notarissen ASSEN j.frons@triplaw.nl 0592-393358
Rob   Bruls Advocatenkantoor Exaten BAEXEM bruls@advocatenkantoorexaten.nl 0475-453957
Christina   Heerink-van Hattem Rotterdam Legal B.V. BERKEL EN RODENRIJS christina@rdamlegal.nl 010-8423000
Marieke de Jong Theunessen De Jong Advocaten BERKEL EN RODENRIJS marieke@theunessendejong.nl 010-2135997
Maurice   Spijker GH Advocaten BOXMEER mspijker@ghadvocaten.nl 0485-561646
Marc van de Ven Van de Kam Advocaten BOXMEER advocaten@vandekam.nl 0485-574244
Laila   Simonis-de Graaff LSG Legal Advocatuur BREDA info@lsglegal.nl 076-5606560
Marieke   Oudenhuijsen Engie Services Nederland N.V. BUNNIK marieke.oudenhuijsen@engie.com 088-4840484
Rianne   Hillenaar-Cop Eerstmediation.nl CUIJK riannehillenaar@eerstmediation.nl 06-14065530
Willemijn van den Bouwhuijsen W&W Arbeidsrecht DEN BOSCH willemijn@wenwadvocaten.nl 073-7040170
Mike   Hermans Van Iersel Luchtman Advocaten DEN BOSCH M.Hermans@vil.nl 088-9080826
Debbie van de Laar LXA The Law Firm DEN BOSCH debbievandelaar@lxa.nl 073-7003600
Mark van der Schoor Forward Advocaten DEN BOSCH m.vanderschoor@forwardadvocaten.nl 088-1300450
Martijntje van den Berge Van den Berge Advocatuur DEN HAAG vandenberge@vandenbergeadvocatuur.nl 06-41401805
Rob   Dijkman Dijkmanlaw advocatuur en belastingadvies DEN HAAG robdijkman@dijkmanlaw.nl 070-2171236
Carola   Jansen Legal Balance DEN HAAG c.jansen@legalbalance.nl 06-42150622
Morgane   Veenhuijzen WiseMen Advocaten DEN HAAG morgane@wisemen.nl 070-3819281
Albert   Kluwen De Koning Advocaten DORDRECHT a.kluwen@dekoningadvocaten.nl 078-6300000
Henriette   Meerman Ten Holter Noordam Advocaten DORDRECHT meerman@thna.nl 078-6331127
Mark   Uilhoorn Advocatenkantoor Uilhoorn DORDRECHT uilhoorn@uilhoorn.nl 078 2049188
Marco   Swart Swart Legal EINDHOVEN marco.swart@swart-legal.nl 040-3031945
Erwin   Hoorn Witberg Hoorn Advocaten EINDHOVEN erwin@witberghoorn.nl 040-2155241
Desiree   Witberg Witberg Hoorn Advocaten EINDHOVEN desiree@witberghoorn.nl 040-2155240
Ageeth   Kootstra Kootstra Rijpkema Advocaten & Mediators GRONINGEN ageeth@kootstrarijpkema.nl 050-2030504
Monique   Bonsen-Lemmers FrankfortSuis Advocaten HAARLEM m.bonsen@frankfortsluis.nl 023 700 9797
Nanouk   Cancian-van Ballegooijen Avocare arbeidsrecht HAARLEM cancian@avocare.nl 023-2302177
Emke   Vreugdenhil Reijnders Vreugdenhil Advocaten HAARLEM vreugdenhil@rvadvocaten.nl 085-4011520
Julia van der Woude VDW HAARLEM vanderwoude@vdw-adv.nl 06-11012236
Bert   Butter Advocatenkantoor Butter HOORN (NH) mail@bertbutter.nl 0229-249660
Jolien   Weijers BIJ Advocaten IJSSELSTEIN weijers@bijadvocaten.nl 030-6876181
Barbara   Zwezerijnen BIJ Advocaten IJSSELSTEIN zwezerijnen@bijadvocaten.nl 030-6876181
Jan   Bijlholt Alderse Baas Advocaten JOURE jbijlholt@aldersebaas.nl 0513-415655
Henriette van Baalen De Clercq Advocaten Notariaat LEIDEN h.vanbaalen@declercq.com 071-5815300
Liesbeth van Duyneveldt-Franken Luijkx & Van Duyneveldt Advocaten LEIDEN liesbeth@lvdadvocaten.nl 071-7370339
Andreas   Meuwissen Kantoor Mr. Meuwissen MAASBRACHT meuwissen.advocaat@hetnet.nl 0475-350888
Maruca   Overdijk Boels Zanders Advocaten MAASTRICHT-AIRPORT overdijk@boelszanders.nl 088-3040166
Mariette   Vis Mariette Vis Advocaat NAARDEN info@mariettevis.nl 035-7851487
John   Leushuis Advocatenkantoor Leushuis NIEUWEGEIN info@advocatenkantoorleushuis.nl 030-6306901
Erna   Mulder BBM Advocaten NIJKERK mulder@bbm-advocaten.nl 033-2475520
Luella   Hermes Molenaar & Hermes Advocaten NOORD-SCHARWOUDE hermes@mhadvocaten.nl 0226-748048
Nancy   Viellevoye-Geers Viellevoye Business Mediation OOSTERBEEK nancy@viellevoye.nu 06-11012901
Miki   Krau Mikipedia Advocatuur OUDERKERK a/d AMSTEL info@mikipedia-advocatuur.nl 020-4721332
Lilian van den Ende Dijkstra & Van den Ende Advocaten PURMEREND vandenende@de-advocaten.nl 0299-423035
Annette   Wolters-van Soest Advocatenkantoor Wolters RHENEN wolters@advocatenkantoorwolters.nl 0317-358198
Ilma van Aalst 7 Laws of Persuasion ROTTERDAM ilmavanaalst@7lop.com 010-2600088
Arnold   Birkhoff Kneppelhout & Korthals N.V. ROTTERDAM abi@kneppelhout.nl 010-4005150
Kirsten   Boele Wybenga Advocaten ROTTERDAM boele@wybenga-advocaten.nl 010-2140000
Hian Li   Ko Ko & Co Advocaten ROTTERDAM ko@kc-advocaten.nl 010-3510299
Joop   Nijhuis Rischen & Nijhuis Advocaten ROTTERDAM nijhuis@rischen-nijhuis.com 010-4332777
Hein   Snijders &De Jonge Advocaten ROTTERDAM snijders@endejonge.nl 010-2140400
Dagmar   Vanickova Advocatenkantoor Vanickova Law Practice ROTTERDAM info@vanickova.com 010-2132272
Jacobijn   Voute-Zevenbergen Voute arbeidsrecht ROTTERDAM jacobijn.voute@voute-arbeidsrecht.nl 06-51289422
Jolanda   Houben Houben Advocaat en Mediator THORN info@advocaathouben.nl 0457-562903
Henny van den Hurk Gommer & Partners Pensioen Advocaten TILBURG hennyvandenhurk@gommeradvocaten.nl 013-5070740
Paul van der Loo De Pont Reijrink Advocaten TLBURG pl@depontreijrink.nl 013-5357507
Karen   Beijerman Crux Legal UTRECHT karen.beijerman@crux.legal 030-7671039
Joost   Berculo Berculo Advocaten UTRECHT berculo@berculo.nl 030-2318060
Marjolijn van Deventer Nysingh Advocaten UTRECHT marjolijn.vandeventer@nysingh.nl 088-7520189
Bianca   Metsemakers-de Jong eerlijkmetrecht UTRECHT b.metsemakers@eerlijkmetrecht.nl 030-7210714
Rian   Rijksen Rijksen & Plantenga Advocaten UTRECHT jgm.rijksen@rijksenplantenga.nl 030-2769188
Nanouck   Schmeitz Crux Legal UTRECHT nanouck.schmeitz@crux.legal 030-7671037
Nicole   Sjoer Sjoer Advocatuur B.V. UTRECHT sjoer@sjoeradvocatuur.nl 030-7551522
Nienke   Sprengers Nspire Advocatuur UTRECHT nienke.sprengers@nspireadvocatuur.nl 030-2271733
Petra   Staal Zumpolle Advocaten UTRECHT staal@zumpolleadvocaten.nl 030-2333248
Frouke   Vlaskamp Milestone Advocaten UTRECHT vlaskamp@milestoneadvocaten.com 030-7440470
Paul   Wijnands Rietmeesters UTRECHT paul.wijnands@rietmrs.nl 030-2300073
Renate   Kerkhof Anders Arbeidsrecht VEENENDAAL r.kerkhof@andersarbeidsrecht.nl 0318-740040
Anouk   Cordang Boels Zanders Advocaten VENLO cordang@boelszanders.nl 088 3040115
Maaike   Terhorst Lex Legal Solutions WEERT terhorst@lexlegalsolutions.nl 049-5454484
Assiye   Seme Vurehout Advocatuur ZAANDAM a.seme@vurehout.com 075-2039950
Xandra   Heemskerk Bodee Advocaten ZOETERMEER x.heemskerk@bodee-advocaten.nl 079-3435130
Olf   Praamstra Advocatenkantoor Olf Praamstra ZOETERMEER olf@praamstra.nl 079-2002500
Annemarie   Beijderwellen-Wittekoek Nysingh Advocaten-Notarissen N.V. ZWOLLE annemarie.beijderwellen@nysingh.nl 088-7520076
Elise   Bink Claassen Kornet & Voors ZWOLLE e.bink@ckv-advocaten.nl 038-4556055